Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

(Ne)právo na štrajk (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pekný námet na zamyslenie. Čo by som mal robiť ja, keby som chcel platiť nižšie dane? Keďže som zamestnanec v súkromnej spoločnosti, tak prestať chodiť do práce mi nepomôže. Som na tom rovnako ako dopravcovia. Nemám ale doma kamión, ktorým by som zablokoval cestu a tak moja schopnosť obťažovať dostatočný počet náhodných okoloidúcich je výrazne nižšia. Asi by som držal hladovku.
 

 

Ak chceš platiť nižšie dane, či iné poplatky, obvody, tak si ich napr. môžeš aj optimalizovať, je na to viac zákonných možností, napr. taký rýchly nápad, môžeš mať viac detí a budeš mať daňové bonusy....

Inak predpokladám, že keby mýtny systém nebol o otvorenom okrádaní štátu súkromnou spoločnosťou, a z mýta vyzbierané peniaze by z väčšej časti viditeľne a preukázateľne išli tak, kam treba, teda do budovania a údržby diaľníc a ostatných mýtom "postihnutých" hlavných cestných ťahov, tak by asi teraz nákladní dopravcovia neblokovali cesty, mali by k veci taký prístup, síce platím mýto, ale vidím aj výsledky. A tu dokonca celá vec je aj o tom, že aj to málo, čo na štátnom účte zostáva, sa straníckymi protežantmi rozkráda cez predražené projekty ....

Inak, ak voľakedy v tej tvojej súkromnej spoločnosti bude problém, tak aj vy tam budete štrajkovať a podľa druhu podnikania, nejakou formou samozrejme obťažovať ostatných. A vtedy budeš žiadať ostatných, vrátane nákladných dopravcov, aby chápali tvoj boj, a boli trpezliví. Tak teraz aj ty buď trpezlivý a na ten čas štrajku si uprav svoj denný režim.

A ak chceš, aby sa štrajk čo najskôr ukončil, tak sa postav na stranu štrajkujúcich a nejakou petíciou zatlač na vládu aj ty, aby ukončila okrádanie štátu súkromnou spoločnosťou.

A ešte tvoj posledný omyl. Ak budeš s pomermi vo svojej spoločnosti nespokojný a začneš štrajkovať, tak do práce beztak chodiť musíš. Prídeš do práce, ale nebudeš vykonávať žiadnu činnosť, a samozrejme na dobu štrajku budeš aj bez platu.

Držanie hladovky? Je to hlúposť a je to neúčinné. Rob to iba vtedy. ak si obézny a iba dovtedy, než dosiahneš optimálnu hmotnosť...
 

 

Asi ste ma nepochopili správne. Iba som uvažoval aké by boli moje možnosti, keby som chcel ako dopravcovia platiť nižšie dane.
Nejaké deti už mám, ale nie preto aby som platil nižšie dane. Ak by mi to teda navrhol napríklad nejaký politik ako riešenie, tak by u mňa skončil a myslím, že aj u dopravcov. Inak ako zamestnanec veľa možností na optimalizovanie nemám.
S vaším názorom na mýto súhlasím. Aj ja ho platím.
Áno ak by som štrajkoval s takým dopadom na verejnosť asi by som tiež očakával trpezlivosť. Mňa sa však tento štrajk vôbec nedotkol. Neprechádzam blokovanými cestami a moja trpezlivosť teda nie je skúšaná. Môj príspevok nebola sťažnosť ani protest.
Keďže sa na štrajk nedotkol svojimi dopadmi a pravdepodobne ani nedotkne svojimi výsledkami. Môj postoj k štrajkujúcim je indiferentný.
Áno máte pravdu, ak by som štrajkoval, do práce by som chodiť musel. Na výsledku, že by mi to nepomohlo so znížením daní to ale nič nemení.
Móhandás Karamčand Gándhí - Myslím, že nikdy nebol obézny. Netvrdím, že hladovka je účinnejšia. Iba som navrhol jeden možný nenásilný spôsob protestu bez dopadu na verejnosť a tak som reagoval na otázku položenú v blogu.

Na túto: Mohli by dopravcovia realizovať štrajk spôsobom, ktorý by verejnosť vôbec nezasiahol, resp. by ju zasahoval absolútne minimálne (nech to už znamená čokoľvek)??
 


Najčítanejšie


 1. Maroš Chmúrny: Škandál u sv. Michala, kus dobrej roboty a nová funkcia 1 628
 2. Mišo Šesták: Keď si sovietsky vojak nesmie vypiť 1 435
 3. Miroslav Ferkl: Vysnívaný dom Igora Matoviča. 964
 4. Michael Achberger: Kedy by ste mali jesť posledné jedlo dňa, aby ste zbytočne nepriberali? 708
 5. Martin Plesch: Ktorých žiakov treba vrátiť do škôl? 689
 6. Július Kovács: Kotlebovci sa vyhražali Matovičovi smrťou, pred jeho dom doniesli truhlu a vence 600
 7. Soňa Fröhlichová: Švajčiari zavádzali opatrenia opäť medzi poslednými a uvoľňujú medzi prvými 549
 8. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Vianočný večierok, na ktorý nikdy nezabudnem 493
 9. Roman Vavro: „Čo je to s televíziou? Konečne mi funguje rádio...“ 458
 10. Tomáš Jacko: 10 tajných trikov mediálnej manipulácie (1. časť) 453

Rebríčky článkov


 1. Ivan Čarnogurský: KEĎ SA VLÁDNUTIE STÁVA OBSAHOVO NEPODSTATNÉ
 2. Július Kovács: Dr.Bukovský zľahčuje covid a zarába na tom mesačne okolo 5000 eur, pomôžte mi ho odstáviť
 3. Vladimír Bohm: Prečo deti nechcú chodiť do školy a pohŕdajú učiteľmi?
 4. Katarína Adamusová: Hranice vo vzťahoch z pohľadu efektivity
 5. Jozef Legény: Revúca, ako ďalej so správou bytov?
 6. Jaroslav Polaček: NEČAKÁM POTLESK, ALE ZACHRÁNILI SME VODU PRE CELÉ VÝCHODNÉ SLOVENSKO
 7. Eva Rohrman Madová: Cestovať či necestovať ?
 8. Jakub Tinak: Môj dvojmesačný pracovný pobyt v Brne.
 9. Ján Pancák: Fejkové profily nitrianskych vrahov.
 10. Peter Biščo: Urobila som to, čo som ani neurobila - nepamätám sa.


Už ste čítali?