Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Modrý certifikát občianskej poslušnosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Žiadny vyspelý štát by si

nedovolil, zakázať chodiť do práce tým, čo sa nepodrobili AG testom. A samozrejme rad ďalších nezmyslov. Zase sme ukázali, že sme diera vyspelého sveta. Tak vydierať a ponížiť občanov na úroveň dobytka by si nedovolil žiadny predstaviteľ demokratického štátu.
 

Predstavte si -

- dobrovoľne som sa bol dať dvakrát otestovať, dobrovoľne pôjdem opäť - a za žiadny dobytok, ovcu ani iné Zvieratká sa nepovažujem.
Prečo urážate státisíce ľudí, ktorí sa dali dobrovoľne otestovať, či majú alebo nemajú Covid-19? Jasné - ako anonym si to"môžete" dovoliť. Čo si to dovoľujete!?
 

 

Nuž, chápaním čítaného textu asi nie ste obdarený. Tautológ nenapísal ani písmenko o účastníkoch očkovania. Ani o tých, ktorí tam boli dobrovoľne, s radosťou, ani o tých, ktorí tam boli kvôli hrozbe straty práce. Len oprávnene kriticky zhodnotil správanie sa premiéra k svojim občanom.
 

A toto je čo -

- citujem od anonyma 'tautológ:'
..."zakázať chodiť do práce tým, čo sa nepodrobili AG testom..." "Zase sme ukázali, že sme diera vyspelého sveta. Tak vydierať a ponížiť občanov na úroveň dobytka..."
To je o kom, ak nie o testovaných? To je o lekvárových šiškách a o makovníkových závinoch a klobáskach?
 

Citujem

z Vásho textu slovo " dobrovoľne " - to je kľúčové slovo, o ktoré tu ide .
 

Veľa baranov dobrovoľne pozerá aj Farmy

paneláky, varenia a keby to prikázali pozerať, baranom by to nepripadalo ako trest. Takže asi tak to aj bolo s vydieračským povinným testovaním.
Keby ste aspoň neboli farizej voči sebe, ked už ste farizej voči ostatným, keby ste to mysleli s covidovými opatreniami ozaj zodpovedne, tak aj napriek tomu, že ste "dobrovoľne" išli na testovanie a boli ste negatívny, napriek TOMU ste dobrovoľne mali 2 týždne sedieť doma a nerajdovať po svete len preto, že ste vďaka modrému papieru mohli. Pretzože 100x bolo deklarované, že testy nie sú objektrívne a úplne vierohodné a negatívny výsledok neznamená 100% bezcovidovosť. Prečo ste teda, pán neovca, DOBROVOĽNE a ZODPOVEDNE neostali 2 týždne doma ???
 

Nepozerám nič z toho,...

...čo ste vypísali, nezaujíma ma to a ani to - na rozdiel od Vás - nepoznám.
Testovať som sa dal hlavne preto, lebo si to vyžaduje moja práca a súčasne preto, aby som vedel, či mám alebo nemám Covid-19. A prečo by som mal dobrovoľne dva týžde sedieť doma? Mám prácu, ktorá sa nedá robiť iba z domu. Nikde po svete som nechodil, ani nechodím - a keby aj, tak zas iba ako kovidnegatívny a do prostredia bezpečného.
Opakujem - nie som ovca ani dobytok a akýsi anonymníci, vrátane Vás, ma nebudú urážať, ani moju rodinu a blízkych.
 
Hodnoť

 

Nejde o poslusnost ci neposlusnost, ale o schopnost spolupracovat v ramci spolocnosti a jej sucasnej hierarchie, alebo byt sebcom a v pripade potreby sa odvolavat na spolocensku uzitocnost a benevolenciu.
 

Iste,

s diktátormi sa spolupracuje skvele. Hlavne s takými, ktorí aj vedcov ignorujú na základe svojho "zdravého rozumu" a obvinia ich z prospechárstva. Prosím Vás...
Škoda je, že naozaj veľké množstvo naozaj myslí ako ovce. Vedia len poslúchať, inak by ani nespali. Preto automaticky aj pre nich každý, kto si dovolí prejaviť svoj nesúhlas so spôsobom, akým sa k nám a našej krajine stavia to decko v premiérskej stoličke, je prirodzene sebec alebo rovno fašista. A pritom je to toľkokrát iba dôkaz ich obmedzenosti. Lebo mnohí dodržiavame opatrenia a nosíme medzi ľuďmi rúška (a nielen na brade), lebo nie sme bezohľadní, ani neignorujeme stavy v nemocniciach. Cítime s tými ľuďmi. No to neznamená, že budeme čušať, keď do nás niekto kope, len preto, že čušať chcete Vy.
 

 

Sprostoti až tobolí. Človek má rozum na to aby ho používal a nespolkol bársakú hlúäposť len preto, že nejaký blbec hore tak prikázal.
 
Hodnoť

Presne tak,

súhlasím s autorom .
 
Hodnoť

Naozaj "obdivuhodný výkon," pán Kuba -

- Európa je vyše uší v pandémii Covid-19 a Vy blúznite o občianskej neposlušnosti, robíte z ľudí idiotov a ovce, z pána premiéra decko... Ste iba jeden v rade pred úradom vlády - obrazne s roxorom v jednej a so zápaľnou fľašou v druhej ruke.
Takúto otázku Vám dám: Ako zistíme, či sme alebo nie sme kovid-pozitívni? Ako deva zistí, či je alebo nie je tehotná? Predsa testovaním. Aj viackrát opakovaným.
 

Ďakujem

povedali ste to aj za mňa.
 

 

Diskutér Droppa demagogicky dáva roxory a zápalné fľaše do rúk automaticky každému, kto sa vzoprie sprostosti a vydieraniu.
 

Napísal som,...

...zopakujem: "...obrazne s roxorom v jednej a so zápaľnou fľašou v druhej ruke. "
Tam je slovo 'obrazne,' čiže 'pomyselne' a podobne. Neviete čítať s rozlišovacou schopnosťou porozumieť textu? Pozor - Covid-19 vniká do tiel i cez oči.
 

Ak chcete na nejaký text reagovať, pane,

neškodilo by si ho najprv prečítať. Celý. Pozorne. Ak Vám stále uniká rozdiel medzi testovaním u nás a v ostatných krajinách Európy, spravte mi láskavosť a moje články dobudúcna ignorujte a choďte dramatizovať inam. Idiotov tu z ľudí robíte iba Vy týmto blúznením. Nebudete postrádaný. Moja úcta.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Takže Vy tu ľuďom nadávate,...

...dehonestujete pána Mikasa, zhazujete jeho odbornosť, nevhodne útočíte na to, ako vyzerá - a mňa dáte vymazať? Dobre - ako myslíte.
 

Na Vaše,

(ale aj moje) prekvapenie - som Vás nenahlásil ja. Zjavne nebudem jediný, koho už Vaše iracionálne výlevy nebavia. Nie je ťažké si všímnúť, že sa s Vami rozumne hovoriť proste nedá. Moje posledné slová pre Vás teda budú: Nájdite si ženu, pane. Hocakú. Ak Vám už neuľaví milostný život, budete sa aspoň mať s kým hašteriť od rána do večera v pohodlí domova, ako kdektorý našinec. - A ospravedlňte, prosím, ak na Vás viac nezareagujem. Dávam Vás totiž ignorovať. Adieu.
 

Nestarajte sa -

- mám rodinu.
Nie, nebudem na Vaše urážky reagovať, spravím to inak, efektívnejšie.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 14 739
 2. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 6 402
 3. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 2 911
 4. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 2 209
 5. Matúš Suby: Praktiky košickej chobotnice časť druhá- Keď je udavačstvo eufenizmom 2 080
 6. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 508
 7. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 348
 8. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 1 182
 9. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 1 116
 10. Miroslav Ferkl: Pumpa nie je žiadna žumpa! 1 069

Rebríčky článkov


 1. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 2. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 3. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 4. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 5. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 6. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...
 7. Július Kovács: Poslanec Hlasu Ferenčák a primátor Kežmarku. Nakopaný do zadku ministrom obrany.
 8. Gabo Németh: Gabriel Németh recenzia Ján Maršálek Spoločnosť bez svetla , O súmraku našej kultúry....
 9. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 10. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov


Už ste čítali?